Ítélet született egy OLAF-feljelentés után indult százmilliós ügyben
Három férfit mondott ki bűnösnek az ügyben első fokon a bíróság, az ügyészség súlyosbításért fellebbezett.
Három férfit mondott ki bűnösnek az ügyben első fokon a bíróság, az ügyészség súlyosbításért fellebbezett.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) feladatait április 15-tel a minisztériumok veszik át. Az NFÜ-nél 2009 szakember foglalkozik az uniós pályázatok kezelésével.
Megszűnik a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség jogutódlással január elsejével, az uniós fejlesztési programok végrehajtása a szaktárcákhoz kerül, míg a források felhasználását a Miniszterelnökség koordinálja. Szakembereit nem küldik el, közülük 350 az egyes minisztériumokhoz kerül, 300 főt pedig a Miniszterelnökség foglalkoztat tovább.
Egy adócsalási ügy miatt kiszállt az adóhatóság a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség egyik épületébe Budapesten. Az NFÜ közölte, az akció független az ügynökségtől, csak adatszolgáltatóként vesznek részt az eljárásban. Az adóhatóság akciója jelenleg is folyik.
Lázár János offshore feketelistája nagyon életszerűtlenre sikerült: ismert taxitársaságok, sport- és érdekvédelmi szövetségek mellett még az MLSZ edzőcentruma is az átláthatatlan tulajdonlású szervezetek között landolt. Sőt a lista alapján több szakszervezetnek is vallania kellene arról, ki is a tulajdonosa.
Korrupt pályázatírókról beszélt Csepreghy Nándor fejlesztéspolitikai helyettes államtitkár az uniós források elosztásával kapcsolatban, ami az iparágban meglehetősen kiverte a biztosítékot. Még akkor is, ha a kiszólás csak egy bizonyos csoportnak szólhatott.
Nemrég derült ki, hogy felfüggesztették a hazánknak járó uniós pénzek kifizetését szinte az összes fejlesztési programnál. Egy 2012-es uniós audit állhat a háttérben, ám sem az Európai Bizottságnak, sem a magyar kormánynak nem érdeke a hosszas huzavona. Pénzt biztosan bukunk, mivel a procedúra már elindult, az uniós szervek közötti nagyobb összhang azonban elképzelhető, hogy segíthetett volna elkerülni a mostani helyzetet.
A kormány döntése alapján a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 2007-ig visszamenően átnézi az összes uniós támogatási szerződést, hogy megállapítsák, mely pályázatokon nyert offshore hátterű cég. Több tízezer pályázat átnyálazásáról van szó.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget a jövőben a miniszterelnök irányítja, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár közreműködésével - derül ki egy friss kormányrendeletből.